AnasayfaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

Marpessa.

YazarMesaj
Thalia Marpessa
Muggle'sınız lütfen rütbenizi bir an önce belirleyiniz.
Muggle'sınız lütfen rütbenizi bir an önce belirleyiniz.

Gerçek İsim : Şevval (:
Sihirsel Soy : Safkan
En Belirgin Özellik : İnatçı. (-. -)
Rpg Puanı :
92 / 10092 / 100
Düello Gücü :
0 / 1000 / 100

MesajKonu: Marpessa.   Salı Tem. 05, 2011 9:51 am

Sabahın erken saatlerinde okula gitmekten nefret ediyordum.Annemin "Uykucu uyan bakalım." diyen sesiyle uyandım. Her zamanki gibi yine sırf bana gıcıklık olsun diye perdemi bir hışımla açıp "Okula geç kalacaksın!" dedi ve kapıyı çarparak çıktı. Boş bakışlarımın ardından gözlerimi kırpıştırarak uyuşuk bir halde yataktan kalktım. Banyoya girdim. Yarım saat sonra kişisel bakımımı bitirdiğimde buna kendim bile şaşırmıştım. Üstüme okul formamızı -zümrüt yeşili ve sarı çizgili etek, sarı gömlek ve kravat- giymiş saçlarımı düzleştirmiş ve yeşil kurdeleli bir taç takmıştım. Güzelliğime dalıp okulu unutmuştum. Lanet olsun. Geç kalmıştım yine. Panikle aynanın önünden uzaklaşıp çantamı bulduğum gibi kimseye bir şey demeden kapıyı çarparak evden çıktım. Bunu annemin sabah ki fazlasıyla gıcık uyandırma servisi yüzünden yapmıştım. Yoksa bu tür davranışlar sergileyecek biri değildim. Ah, Elisa Patience’i ,gerçekten, tanıyan kimi kandırıyorum acaba ?!

~~

Okulun görünüşü kasvet vericiydi. Hani şu korku filmlerinde kullanılacak türde eski, aşırı büyük bir binaydı. Tabi bahçesine diyecek bir lafım yoktu. O kadar güzel bir bahçeydi ki anlatamam. Her tarafı yeşil çimenlerle, rengarenk çiçeklerle kaplı, büyük bir çeşmesi ve küçük bir tiyatrosu olan resmen cennetten kopmuş bir yerdi. Bahçeden yükselen ve saniyeler geçtikçe daha çok artan uğultuya aldırış etmeksizin birkaç kişiye selam vererek ürkütücü binaya girdim. Okulumuz korku filmlerindeki ve içinde türlü felaketler gerçekleşen bir binaya benzediğine göre hocalarımızda birer zombiye benzetilmeliydi değil mi? Gülümseyerek koridorda ilerlemeye başladım. Geri geri kaçmak isteyen birkaç adımın ardından tam sınıfıma girmek üzereydim ki yandaki sınıfın kapısı açıldı ve bir el beni ağzımı kapayarak içeri çekti. Ben tepinip bağırmaya çalışırken "Hey! Bebeğim sakin ol benim Kevin." diyen sesi duyduğumda donup kalmıştım. Ah, bu Kevin'dı tabii ki. Benim Kevin'ımdı. Bir seksen beş boyu, bronz teni, yemyeşil insanı içine çeken gözleri ve güneşi bile kıskandıracak kadar güzel katlı saçlarıyla benim Kevin'ımdı. "Elisa! Yine dalıp gittin." diyen sesi hayallerimden sıyrılmamı sağladı. Boğazımdan "Ah, Kevin!" diyen inilti benzeri bir ses çıkınca kendime şaşırdım. Bu çocuk nasıl beni bu kadar etkileyebiliyordu? Benim inilti benzeri sesimi duyan Kevin karşısındaki kadını nasıl baştan çıkarabildiğini farkında olan biri gibi seksi bir gülümsemeyle beni ödüllendirdi. Gevşemiş bedenimi duvara dayadı ve kulağıma fısıldadı.

"Elisa,seni ne kadar özlediğimi bilemezsin…" Bunu duyunca gevşemem gerekiyordu değil mi ? Ama ben -özel hayatını karıştırmayı seven aptal kız- bunu duyunca gerildim. Çünkü bundan sonra olacaklardan korkuyordum.Tanrı aşkına okuldaydık! Ben "Ya biri gelse ya bizi müdüre şikayet etse..." Gibi düşüncelere dalmış konuşurken çenemi kavradı ve beni içine çekercesine öptü. İsterik bir çığlık atmıştım ama onu da benimle birlikte içine çekmişti.Bacaklarımı açıp kendine sarmaladı. -Tabi bunu yaparken beni hala öpüyordu. Tanrım ateşli şey!- Beni öğretmen masasına dayadı. Sertliğini iyice karnıma bastırdı. Onu hissedince inledim. Tam bu sırada kapı açıldı. Lanet olsun basıldık! Kimin geldiğine baktım. Müdür müydü? Hayır, keşke müdür olsaydı. Bu erkek arkadaşım -resmi- Augusten'den başkası değildi. Bizi gördüğü an donup kalmıştı. Gözlerini kapadı ve ellerini yumruk yapıp sıkmaya başladı. "Siz ne yaptığınızı zan..." demeyi başarmıştı ki birden yanımızda belirip, beni Kevin'ın altından aldı ve bana öfke, hüzün, nefretle ve tanımlayamadığım bir duygu karışımıyla baktı. Bu bakışının altında ezilirken fark ettim. Tanımlayamadığım duygu tutkuydu. Nedenini anlamaya çalışırken bir şey daha fark ettim göğüslerim tamamen açıktaydı. Hemen kapama ihtiyacı hissettim. İster inanın ister inanmayın utanmıştım, göğüslerimi bir çok kez görmesine rağmen. Ben bu düşüncelerle boğulurken Augusten'in "Ahh!" diye bağıran sesiyle kendime geldim. Bizim duygu selimizden yararlanan Kevin, atağa geçmişti. Her kızın yapacağı gibi cıyakladım. Augusten'de Kevin'a bir yumruk attı ve güzelim dudağını patlattı. Kapı tekrar açıldığında Kevin'ın yakın arkadaşı Remus karşımızdaydı.

Ne yapacağını bilemiyormuş gibi bir hali vardı. Kavgayı ayırıp Kevin'ı buradan uzaklaştırmalı mıydı yoksa kavgaya girip Augusten'e vurmalı mıydı. Sanırım benim yalvaran haldeki bakışlarım ona yardımcı olmuş olacak, kavgayı ayırdı ve elini Kevin'ın omzuna atıp onu dışarıya çıkardı. Geriye yerden kalkmakta zorlanan Augusten ile ben kalmıştık. Ürkekçe ona elimi uzattım titreyen ellerime baktı. Kafasındaki kötü düşüncelerden kurtulmak istercesine hızla başını iki yana salladı. Ve kalkmayı başardı. Kendini sıraya yaslayıp bana baktı. Bende ona. Ona baktım çünkü onun bu hallere düşmesine sebep olan bendim. Ona baktım çünkü onu seviyordum. Öfkeyle ve hayal kırıklığıyla yanıp tutuşan masmavi gözlerine, simsiyah kıvırcık saçlarına baktım. Ve bir şeyi anladım. Bir daha o simsiyah kıvırcık saçlarına dokunamayacaktım. Bir daha asla ona sen benimsin diyemeyecektim. Gözlerimdeki pişmanlık dolu ifadeyi görünce bana teslim olmamak için hışımla kapıya doğru yürüdü. Kapıyı kapatmadan önce "Seni sevmiştim.." diyen fısıltısını duydum. Kafam bu iki kelimenin yankılarıyla uğuldarken "Bende seni.." dedim. Ve dünyamın yavaş yavaş karardığını fark ettim...
Beatricia Gallagher
Yönetim
Yönetim

Gerçek İsim : Yağmur
Patronus : Kuğu. Sihirsel Soy : Melez.
Özel Yetenek : Görücü.
En Belirgin Özellik : Ayşinsever
Rpg Puanı :
100 / 100100 / 100
Düello Gücü :
50 / 10050 / 100

MesajKonu: Geri: Marpessa.   Salı Tem. 05, 2011 10:45 am

Betimleme: 28 / 30
Renk ve Paragraf Düzeni: 9 / 10
Uzunluk: 4 / 5
İmla Düzeni: 10 /10
Anlatım: 28 / 30
Kurgu: 13 / 15

Toplam:92

Anlatımın çok hoştu, birinci ağızdan olmasına rağmen beğendim. Yalnız bence olaylar fazla hızlı gelişmişti. Renkler güzel seçilmişti. Kurgu da iyiydi, imla düzeni hakkında bir hata göremedim. Betimlemelerine bir de duygularını rpde daha fazla gösterirsen çok daha iyi olur.

Aramıza hoş geldin.

SENİYERİM:

SENİDEYERİM:

Alİşte:

Ühü:

OHA RUPERT'İN DOĞUM GÜNÜ HERKES KUTLASIN RUPERT RUPERT RUPERT RUPERT RUPERT HER ŞEYİM HER ŞEYİM HER ŞEYİM HER ŞEYİM.
http://twitter.com/#!/yagmurayyildiz

Marpessa.
1 sayfadaki 1 sayfası