AnasayfaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

J. Katie Monet

YazarMesaj
J. Katie Monet
Muggle'sınız lütfen rütbenizi bir an önce belirleyiniz.
Muggle'sınız lütfen rütbenizi bir an önce belirleyiniz.

Sihirsel Soy : safkan
En Belirgin Özellik : Acımasız.
Rpg Puanı :
0 / 1000 / 100
Düello Gücü :
0 / 1000 / 100

MesajKonu: J. Katie Monet   Perş. Ağus. 18, 2011 1:20 pm

Her zaman ki gibi ter içinde uyandı Katie. Bu rüyayı hayatı boyunca yüzlerce kez görmüştü belki de... Görmekten bıktığı kadar, anlamını da merak ediyordu bu rüyanın. Ne demek oluyordu tüm bunlar ?

Küçük bir sahil kasabasındaydı. Her yer karanlık ve puslu bir görüntüsü vardı. Ortalığı yıkıp, savuran bir fırtına vardı. Şiddetli rüzgar , yol kenarındaki ağaçları köklerinden söküyor ve bir kenara fırlatıyordu. Orada olan birşeyi mi arıyordu ? Ya da olmayan ? Sanki görünmez bir güç, havaya hükmediyor ve aradığı şeyi bulmak için her yeri yakıp, yıkıyordu. En sonunda görünmez güç Katie'nin yanında durduğu ağacı kökünden söktü ve bir arabanın üstüne fırlattı. Arabanın sinyalleri yanıp sönmeye ve tiz bir ses çıkarmaya başladı. Katie'nin karşısındaki hava titreşiyor ve sis dalgalanarak kara bir süliet oluşturuyordu. Ta ki, kacan bir sis tabakası oluşana kadar duman Katie'nin etrafında turladı. Yaratık, büyük sisten elini Katie'ye uzattı ve yeri sallayacak kadar gür bir sesle;

'' Nerede o?! '' diye bağırdı.

Katie ne yapacağını bilmiyordu. Eli ayağı birbirine dolanmış ve dili tutulmuştu. Ama en sonunda, kendinde konuşacak cesareti bulunca avazının çıktığı kadar bağırdı.

'' Neyden bahsettiğini bilmiyorum ! ''

Ama yalan söylemiyordu. Neyi aradığını ve ondan ne istediğini gerçekten bilmiyordu. Sisten canavar öyle bir kükredi ki; yanında ki ağaçların dalları kırıldı ve karşı kaldırıma kadar uçtu. Katie' nin ayakları titriyordu. Bir anda yere yığılmaktan korkuyordu. Eğer bayılırsa biliyordu ki yarını olmayabilirdi. Katie canavarın tozlu nefesini suratında hissediyordu.

'' Yalan söyleme ! ''

Katie'nin gözlerinin içine baktı sisten yaratık. Katie'nin gözlerinde şaşkınlıktan başka bir şey görmemiş olmalıydı ki sis dağıldı ve Katie'nin etrafını sararak içine aldı.

Katie uyandığında yurttaki odasının yatağında yatıyordu. Vücudu ter içindeydi ve elleri tir tir titriyordu. Odada ki arkadaşlarına baktı biri hariç hepsi mışıl mışıl uyuyordu. O da en yakın arkadaşı Scarlet'ti. Katie şu an lise 2 ye gidiyordu. Ve liseye başladığından beri en yakın arkadaşıydı Scarlet. Neden bilmiyordu ama bu asosyal kız onunla çok ilgileniyordu. Ve Katie onu çok seviyordu. Neden bilmiyordu ama birbirlerine benziyorlardı aslında. Katie' de pek sosyal sayılmazdı. Ve dikkati dağınıktı Scarlet gibi. Bir şeye on dakikadan fazla konsantre olamazdı hiç bir zaman. Bu huyu yaklaşık sekiz yaşından beri böyleydi. Bu yüzden dersleri de pek iyi sayılmazdı. Durmadan dikkatı dağılıyor ve sınıftaki en küçük sesten bile rahatsız olup derse konsantre olamıyordu.

Katie yanında duran kız, sapsarı saçları, masmavi gözleri olan ve boyu Katie'den kısa miyon tipli; ama çok güzel bir kızdı. Scarlet, Katie'ye endişeyle baktı ve konuşmaya başladı.

'' Yine mi kabuslar ? ''

Katie'nin konuşacak gücü yoktu ve bu yüzden evet anlamında kafasını sallamakla yetindi.

'' Bu sefer neyle ilgiliydi ? Yine o karanlık, tozlu koca adam mı ? ''

Katie tekrar başını salladı. Ve konuşmaya çalıştı.

'' E..Evet. Ama bu o kadar gerçekçiydi ki Scarlet... Bir an ölüceğimi düşündüm. Diğerlerinde rüyada olduğumu farkediyordum... A..Ama bu o kadar gerçekti ki kükrediğinde yerin gerçekten sallandığını hissettim. Ve uyandığımda, diğer rüyalarım gibi puslu değildi. Bu çok, çok fazla net. ''

Scarlet'in gözlerinde kendi yansımasını gördü Katie. Ama onun ki daha farklıydı. Sanki bunun, eninde sonunda olacağını biliyormuş gibiydi. Olmasından korktuğu bir şeyin... Scarlet, Katie'yi zar zor gülümsedi ve konuşmaya başladı.

'' Sadece bir rüya Katie. Eminim ki bir anlamı yoktur. Ihm, şey, eğer uyumak istiyorsan uyu. Ben aşağı inip hava almaya gidiyorum.''

Scarlet birden bire tuhaflaşmıştı. Katie dediğine sadece kafasını sallayarak cevap verdi. Scarlet'in sessizce odadan çıkışını izledi. Ve yatağından kalktı ve lavaboya gitti. Elini yüzünü yıkadıktan sonra, lavabonun üstündeki aynadan kendi yansımasında baktı. Zaten iri olan gözleri korkudan daha da irileşmişti. Kahverengi dalgalı saçları hafif kabarmış ve yüzünü yıkadığı sudan dolayı saç telleri alnına yapışmıştı. Katie yansımasına bakarken aşağıdan büyük bir gürültü geldi. Katie hemen odadan fırladı ve Scarlet'e bişey olma ihtimaline karşılık koşarak ilerliyordu. Karanlık koridorda ilerlerken okulun kız kabadayılarından Taylor, Katie'nin yanına geldi ve onu çıkışı sadece önünde durduğu kapı olan küçük bir sınıfa soktu. Bu kız Katie'ye hep sataşıyordu. Ama ilk defa gecenin köründe böyle bir şey yapma gereksinimi duymuştu. Katie acınacak bir kız çocuğu gibi görünmemek için omuzlarını dikleştirdi ve direk olarak Taylor'un gözlerinin içine bakıyordu. Taylor, sarı dişlerini göstererek adeta tıslarcasına

'' Nerede o ! '' diye bağırdı. Katie, anında kaskatı kesildi. Rüyasında gördüğü yaratığın sesine çok benziyordu. Dili tutulmuştu. Ve elleri titriyordu. Eğer hologram görmüyorsa, Taylor git gide irileşiyor ve rengi griye dönüyordu. Kapıdan bir patırtı geldi ve Katie sese doğru döndüğünde en yakın arkadaşı Scarlet'i gördü. Katie, Scarlet'e doğru bir adım attı ve Scarlet'e doğru haykırdı.

'' Hayır Scarlet gelme ! Uzaklaş burdan hemen koş hadi ! ''

Ama Katie ne dediyse desin Scarlet doğruca canavar Taylor'a doğru yürüyordu. Ve bu Taylor'un artık Taylor olamdığını, kocaman gövdesi olan, gri bir yaratık olduğunu gördü. Scarlet cebinden küçük bir çubuk gibi bir şey çıkardı ve doğruca yaratığa uzatarak anlamadığı bir şeyler söyledi. Ve canavar, ufak bir kükreme sesiyle iki büklüm oldu ve göz kamaştırıcı bir ışıkla gözden kayboldu. Katie hala titriyordu ve olanlara mantıklı bir açıklama istercesine Scarlet'e bakıyordu.

'' O... O neydi öyle ?! Scarlet o Tay... Taylor'du ve bir anda büyüdü, kocaman bir yaratık oldu. Be..Ben hiçbir şey anlamadım. ''

Scarlet şaşkınlığımı anlarcasına kafasını salladı.

'' Bunun olacağını biliyordum. Bak Katie beni dinle. Sen diğer insanlar gibi değilsin. Yani... Demek istediğim şu sen... Element sahibi birisin. ''

Not : Daha uzun aslında ama renklendirme yapamıyorum renk butonu hatalı görünüyor. Daha fazla uzatmak istemedim bu yüzden.
Jazzy Oldwyn
Hogwarts V. Sınıf
Hogwarts V. Sınıf

Gerçek İsim : kim olduğumu bilirsin sen
Sihirsel Soy : melez
En Belirgin Özellik : çatlak ve eziliyor
Rpg Puanı :
100 / 100100 / 100
Düello Gücü :
50 / 10050 / 100

MesajKonu: Geri: J. Katie Monet   Perş. Ağus. 18, 2011 1:54 pm

Rp’niz şu an puanlamaya tabii tutulursa, yüksek bir puan alamayacağınızı söylemek zorundayım. İsterseniz, düzenlemeniz için bekleyebilirim. Öncelikle hatalarınızı söyleme gereği duyuyorum. Noktalama işaretlerinden oluşan dağ gibi bir hata yığınınız var. Genellikle bir hata ancak her yerde yapılmış. Olay şu; noktalama işaretlerinden önce boşluk bırakmışsınız ki; ben edebiyat öğrenmeni olmadığımdan tam olarak kesin konuşmam yanlış olsa da, bunun bir hata olduğu kanısındayım. İmla hatalarınızı da gözden geçirmelisiniz. Kurgunuz kesinlikle iyi ancak geliştirilmeli. Bunları dikkate alarak düzeltmenizi bekleyebilirim. Tabii isterseniz hemen puanlayabilirim de. Pm’den bana cevabınızı bildirirseniz sevinirim ^.^

DA:

J. Katie Monet
1 sayfadaki 1 sayfası